Vánoční vyrábění se školní družinou

Děti ze III. třídy byly pozvány na vánoční vyrábění do školní družiny, kde pro ně děti společně s paní učitelkou Brabcovou připravily materiál na výrobu vánočního skřítka. Nejprve jsme si přečetli pohádku O zapomenutém skřítkovi. A abychom skřítkům zase pomohli dostat se do pohádek, tak bylo potřeba skřítky vyrobit. S výrobou nám pomáhali velcí kamarádi ze školy, A my jsme si nakonec vybarvili i obrázek skřítka. Ve školní družině se nám moc líbilo, a těšíme se opět na nějakou společnou akci.

vyrabeni šd
15.12.2019 11:51:42 | Autor: A.M. | stálý odkaz


Plaváčci v Laguně Beroun

Již několik týdnů jezdí třída Motýlků do Berouna do Laguny na plavecké kurzy. Pokroky jsou patrné a mnoho dětí si často troufne plavat již bez jakýchkoli pomůcek. Často ale dostanou děti úkol doplavat například pro pěnová zvířátka a dopravit je na nějaké místo, či foukat před sebou míček, hrát na krokodýly a podobně. To proto, aby to plavání bylo zábavné, ale i o trochu ještě složitější.

plavani2019
20.10.2019 17:56:09 | Autor: A.M. | stálý odkaz


Projekt "Děti dětem" se školní družinou

Třída Motýlků se s velkou chutí i radostí připojila k projektu školní družiny "Děti dětem". V pátek 14. 6. 2019 si děti ze školní družiny s vedoucí vychovatelkou Ivou Brabcovou připravily pro naše Motýlky zábavné odpoledne plné her a soutěží. Nejprve jsme se sešli v prostorách školní družiny, kde jsme si povídali o zvířátkách, vyslechli si krátkou pohádku a pak vybarvili zvířátka, která v pohádce vystupovala. Pak děti dostaly kartičku na zapisování bodů a plnění úkolů a přesunuli jsme se ven, kde školní děti připravily stanoviště se zajímavými a hlavně zábavnými úkoly - házení míčků na terč, skládání písmenek a čísel, kostek atd. Po celou dobu všem školkovým dětem dělaly průvodce velcí kamarádi ze školní družiny.
Na závěr paní učitelka vyhodnotila splnění úkolů, předala nám krásné odměny a my odcházeli s radostí, plní dojmů. Všem dětem, kteří se na přípravách podílely a především paní učitelkám Ivě Brabcové i Petře Kurcové patří naše velké díky.

deti detem1

deti detem2
15.06.2019 15:19:00 | Autor: A.M. | stálý odkaz


Návštěva počítačové učebny v ZŠ

Třída Motýlků opět zavítala do prostor základní školy...I tentokrát byli naším průvodcem prvňáčci s paní učitelkou Mirkou Kepkovou. Po uvítání v jejich kmenové třídě a zahrání si krátké hry, jsme se společně přemístili do počítačové učebny, kde každý z prvňáčků usedl k počítači s předškolákem. Seznámili jsme se s pojmenováním jednotlivých částí počítačové sestavy, prohlédli si vnitřní útroby počítače, vše si osahali a poté jsme plnili na počítači úkoly - hledali správnou cestu bludištěm (podle písmen), sbírali ovoce, hledali slova, která začínají určitým písmenem. Nakonec jsme zjistili, jak jsme byli úspěšní, a protože se nám dařilo, tak za odměnu jsme shlédli krátkou pohádku.
Ve škole se nám už teď moc líbí a tak se těšíme na září, až se z nás stanou školáci.

pocitac
12.06.2019 19:18:29 | Autor: A.M. | stálý odkaz


Projekt se školní družinou - Kouzelná voda

V týdnu od 18. 3. do 22. 3. 2019 se třída Motýlků účastnila společného projektu se školní družinou. Děti se zábavnou formou seznámily s koloběhem vody v přírodě, s nazastupitelnou důležitostí vody pro život na naší planetě, zahrály si na trosečníky, piráty, lovily ryby...Nezapomněli jsme ani na experimenty s vodou - voda slaná (segregace soli z vody), usazování nečistot, filtrace vody, minerální voda a podobně. V neposledni řadě se děti měly možnost seznámit s prostředím školní družiny, kam budou v příštím školním roce docházet. Za děti bych ráda poděkovala vedoucí školní družiny, paní učitelce Ivě Brabcové i Petře Kurcové, které pro děti připravily tento zajímavý a poučný projekt. A budeme se těšit na další spolupráci.

voda1

voda2
30.03.2019 12:07:17 | Autor: A.M., P.K. | stálý odkaz


Projekt - Ptáčči v zimě

V naší školce se snažíme chránit přírodu, seznamovat se s ní podrobněji, pozorovat ji, ale i pomáhat. V zimě jsme krmili ptáčky, rozpoznávali stopy zvěře, chodíme s myslivci do přírody, chystáme se ozdobit stromek pro zvířata, která mají po dlouhé zimě hlad. Nezahálíme ale ani ve třídě. Povídáme si o tom, jak můžeme pomoci, hrajeme a učíme se. Třeba stavět krmítko podle plánku, počítat, porovnávat množství atd.

krmitka
02.03.2019 09:52:05 | Autor: A.M. | stálý odkaz


návštěva v 1. třídě ZŠ

Ve středu 16. ledna navštívila třída Motýlků 1. třídu základní školy. Motýlky přivítali prvňáčci i paní učitelka Mgr. Miroslava Kepková a připravili si pro ně taneček, písničky, říkanky, ale i početní příklady, čtení i písmena, a dokonce i pohádku.
Ve škole se nám moc líbilo a těšíme se nejen na další návštěvu, ale i na zápis do velké školy.

1tridazs
16.01.2019 17:13:58 | Autor: A.M. | stálý odkaz


Plavání předškoláků

V pátek 14. 9. 21018 začínáme jezdit s třídu motýlků na plavání do Laguny Beroun. Prosíme rodiče, aby dětem připravili vždy v pátek batůžky. Bližší info e - mailem ZZ.

deti
08.09.2018 10:20:32 | Autor: A.M. | stálý odkaz


© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se